Hyvien ilmeiden asiantuntijat.

Suunnitellessasi yrityksellesi, kiinteistöllesi tai hallillesi omaa valomainosta, jätä vastuu sen toteuttamisesta kokeneelle ja luotettavalle ammattilaiselle. Ota rohkeasti meihin yhteyttä ja kerro millaista valomainosta tarvitset ja millaiseen käyttöön se on tulossa. Suunnitellaan yhdessä tulevaa mainostasi, jotta siitä tulisi juuri sellainen kuin toivot ja tarvitset.

Palvellaksemme teitä kattavammin, NoveLux on osa Novela Group -yritysryhmää. Novela Group koostuu pääkaupunkiseudulla toimivasta Novela Oy:stä, Keski-Suomessa palvelevasta Novela KS Oy:stä, valomainoksiin keskittyneestä NoveLuxista sekä myymälöiden miljöitä rakentavasta Miljöö Center Oy:stä.  Saamme aikaan hyviä ilmeitä!

NOVELA OY, KEHÄNREUNA 1, 02430 MASALA, PUH. 010 567 7300

Raimo Nygård

Toimitusjohtaja

040 518 5415

raimo.nygard@novela.fi

Jari Lindqvist

Myynti

050 440 8130

jari.lindqvist@novela.fi

Aki Ståhlstedt

Myyntipäällikkö

040 772 7840

aki.stahlstedt@novela.fi

Juha-Matti Pääkkönen

Myyntipäällikkö

0500 409 669

juha-matti.paakkonen@novela.fi

Paula Melanen

Yhteyspäällikkö

050 324 3028

paula.melanen@novela.fi

Kati Hämäläinen

Yhteyspäällikkö

050 301 8859

kati.hamalainen@novela.fi

Airi Honkanen

Hallinto

050 525 4618

airi.honkanen@novela.fi

Panu Melanen

Projektit

050 375 6842

panu.melanen@novela.fi

Satu Miettinen

Projektit

050 342 3345

satu.miettinen@novela.fi

Päivi Pirinen-Setälä

Projektit

050 569 1316

paivi.pirinen-setala@novela.fi

Saija Suomalainen

Projektit

050 330 1252

saija.suomalainen@novela.fi

Anita Koponen

Tuotantopäällikkö

050 300 1546

anita.koponen@novela.fi

Jukka Nieminen

Järjestelmäpäällikkö

050 401 4557

jukka.nieminen@novela.fi

Jari Venäläinen

Pre-press

050 502 1844

jari.venalainen@novela.fi

Tony Schuravleff

Tuotanto

040 525 9919

tony@novela.fi

Jari Ahti

Pre-press

050 566 9841

jari.ahti@novela.fi

Petri Melanen

050 591 4562

petri.melanen@novela.fi

NOVELA KS OY, PIELESRINNE 1, 41310 LEPPÄVESI, PUH. 0207 959 520

Matti Syrjälä

Toimitusjohtaja

0400 826 000

matti.syrjala@novela.fi

Timo Palmari

Projektit/laskutus

040 772 7795

timo.palmari@novela.fi

Miika Rantanen

Graafinen suunnittelu

040 772 7731

tuotanto-ks@novela.fi

Ville Valkila

Tuotanto

0400 103951

tuotanto-ks@novela.fi

Marjo Kalliokoski

Tuotanto

040 3503755

tuotanto-ks@novela.fi

Novela KS Oy

jkl@novela.fi

NEON-TEOS OY/NOVELUX,  KATAJAHARJUNKAARI 13, 45720 KUUSANKOSKI, PUH. 010 830 0100

Tapio Kurri

Toimitusjohtaja/myynti

+358 (0)10 830 0102

tapio.kurri@neon-teos.fi

Anne Kurri

Taloushallinto

+358 (0)10 830 0103

anne.kurri@neon-teos.fi

Heikki Kuulusa

Suunnittelu/myynti

+358 (0)10 830 0108

heikki.kuulusa@neon-teos.fi

Santtu Kurri

Myynti

+358 (0)10 830 0106

santtu.kurri@neon-teos.fi

Mainos Pinsout Oy

Jälleenmyynti/Pohjanmaa

+358 (0)6 315 3558

petri.ilola@mainosps.com

MYYNTI JA TILAUKSET HYVINKÄÄ, KIVIKONKIERTO 16, 05460 HYVINKÄÄ

MYYNTI JA TILAUKSET RIIHIMÄKI, SEPÄNKATU 11, 11710 RIIHIMÄKI

Krista Arminen

Myynti ja tilaukset Hyvinkää

019 468 030

kariplast@kariplast.fi

Tuija Sahlstedt

Myynti ja tilaukset Hyvinkää

019 468 030

tuija.sahlstedt@kariplast.fi

Myynti ja tilaukset Riihimäki

020 792 8680

info@kariplast.fi

Maaret Kala

Myynti ja tilaukset Riihimäki

040 778 3563

maaret.kala@kariplast.fi

Tiina Leinonen

Myynti ja tilaukset Riihimäki

040 770 3564

tiina.leinonen@kariplast.fi

Jarkko Laine

Toimitusjohtaja

040 537 3047

jarkko.laine@kariplast.fi

Mika Järvenpää

Myyntipäällikkö

050 310 6741

mika.jarvenpaa@kariplast.fi

Juha Pitkä

Avainasiakaspäällikkö

040 747 7533

juha.pitka@kariplast.fi

Jarkko Kallio

Myyntiedustaja Itä-Suomi

0400 495 650

jarkko.kallio@kariplast.fi

Jarkko Kiviharju

Myyntiedustaja Länsi-Suomi

050 371 7756

jarkko.kiviharju@kariplast.fi

Janne Lepistö

Myyntiedustaja Pohjois-Suomi

040 369 9270

janne.lepisto@kariplast.fi

Kai Syrjänen

Myyntiedustaja Etelä-Suomi

044 3598 870

kai.syrjanen@kariplast.fi

Timo Mönttinen

Tuotantopäällikkö

0400 253991

timo.monttinen@kariplast.fi

Ari Kinos

Tuotantopäällikkö

0400 518 159

ari.kinos@kariplast.fi

Juha-Matti Litmanen

Osto- ja hankintakoordinaattori

040 778 5768
juha-matti.litmanen@kariplast.fi

Heikki Kukkamaa

Puutuotanto

045 340 4225

heikki.kukkamaa@kariplast.fi

Olli Laitala

Aineistot, tarra- ja tulostustuotanto

040 778 5794

olli.laitala@kariplast.fi

Novela 3D Oy, Pajatie 69, 48600 Kotka

Toimitusjohtaja/myynti
Markku Lindqvist
p. 050 522 5016
markku.lindqvist@novela.fi

JÖNKÖPING SALES, WAREHOUSE, LOGISTICS KÄLLEBACKSVÄGEN 8 555 93 JÖNKÖPING

STOCKHOLM SALES, PROJECTS, DESIGN SJÖÄNGSVÄGEN 9 192 72 SOLLENTUNA

Anna Helldin

Sales

+46 70 752 5865

anna.helldin@ossnordic.com

Christer Nilsson

Sales

+46 70 590 1610

christer.nilsson@ossnordic.com

Therese Bäck

Design

+46 70 637 2000

therese.back@ossnordic.com

Maria Sophocleous

Project Management

+46 70 616 6565

maria.sophocleous@ossnordic.com

Marcus Zettergren

Project Management

+46 72 571 5550

marcus.zettergren@ossnordic.com

Millaisia valomainostarpeita teillä on?